59.Debrődy felfelé autózott az Ostrom utcán. Kemény önmarcangolást folytatott éppen. Még soha nem szegte meg annyira a kötelességét, mint éppen ezen a napon. Egy nő karjában töltötte a nap jó részét, ahelyett hogy a négyes gyilkosság elkövetője utána kajtatna, vagy legalább a miniszterelnökre vigyázva a palota előtt strázsálva töltötte volna a délutánt. – Azt hiszem, erre mondják, hogy mentem a farkam után – dünnyögte maga elé, és rácsapott a kormányra. Annyit azért megtett, hogy Klára lakásából betelefonált a főkapitányságra. Semmi eredmény nem volt. A detektívek továbbra is a vörös hajú nő után rohangásztak, és éppen fenekestül felforgatták a pesti alvilágot, a bordélyokat, kocsmákat, zugivókat, italméréseket, az illegális szobáztatókat. Berántották és kihallgatták a madámokat, az ör

